Inzerát již není k dispozici

SPECIALISTA/KA online NSD (ID 10002081)

Pracoviště:

Úřad práce České republiky

Oddělení specializované pracoviště

Odboru klientských služeb GŘ

Služební působiště:

Krajská pobočka v Liberci

Dr. Milady Horákové 632/5, 460 01 Liberec 1

Hlavní náplň činnosti:

  • Zajištění agendy nepojistných sociálních dávek formou administrativního zpracování

žádostí z online kanálů. Při své činnosti se řídí platnými právními předpisy v dané

oblasti včetně prováděcích vyhlášek.

  • Realizace administrativních úkonů v jednotlivých dávkách, podle postupů pro

zpracování podání klientů na Specializovaném pracovišti. Posuzování podkladů z

hlediska jejich úplnosti, včetně příloh doložených klientem/žadatelem.

  • Výkon činnosti vyžadující individuální přístup k jednotlivým případům z hlediska

formální správnosti žádostí a příloh, které jsou administrovány.

  • Komplexní administrace žádostí o nepojistné sociální dávky včetně zpracování

získaných údajů prostřednictvím agendových informačních systémů. Kontrola věcné a

formální úplnosti, ověření potvrzení a dokladů.

  • Spolupráce se správními úřady ve věci administrace žádostí na Specializovaném

pracovišti.

  • Zajišťování agendy zaměstnanosti formou administrativního zpracování žádostí klientů

z online kanálů.

  • Provádění administrativních úkonů v jednotlivých agendách zaměstnanosti, podle

postupů pro zpracování podání klientů/žadatelů na Specializovaném pracovišti.

  • Posouzení podkladů z hlediska jejich obsahu, úplnosti, včetně příloh doložených

klientem, prohlášení klienta.

formální správnosti žádostí a příloh, na jejichž administrativním zpracování se

zaměstnanec podílí.

  • Zadávání a kontrola údajů v registru de miniminis.

Kvalifikační a další požadavky:

  • ukončené min. vyšší odborné vzdělání
  • znalost práce na PC (MS Office)
  • výborné komunikační schopnosti – schopnost jednat s klienty a zaměstnavateli
  • profesionální vystupování, psychická odolnost
  • odpovědnost, samostatnost, flexibilita, pečlivost
  • výhodou je základní orientace v zákoně č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve

znění pozdějších předpisů a v zákoně č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění

pozdějších předpisů

  • dobrý zdravotní stav
  • dobrá znalost českého jazyka
  • svéprávnost a občanská bezúhonnost
  • státní občanství České republiky, občanství jiného členského státu EU nebo

občanství státu, který je smluvním státem Dohody o EHP dle § 25 odst. 1 písm. a) a

splnění předpokladu dle § 25 odst. 2 z. č. 234/2014 Sb., o státní službě

Pracovní podmínky:

  • platové zařazení v 10. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy
  • plný pracovní úvazek
  • pružná pracovní doba
  • předpokládaný nástup 15. května 2024, případně dle dohody
  • pracovní poměr na dobu určitou se zkušební dobou 3 měsíců, s trváním do doby, než

bude toto místo obsazeno státním zaměstnancem postupem podle § 24 odst. 1 nebo

5, nejdéle však na 6 měsíců

  • jedná se o služební místo v pracovním poměru, které následně bude pře

soutěženo do služebního poměru s obory služby „Zaměstnanost“ a „Nepojistné

sociální dávkové systémy“

Zaměstnanecké výhody:

  • 5 týdnů dovolené
  • 5 dní indispozičního volna (sick days)
  • 1 den volna na vyřízení osobních záležitostí
  • příspěvek zaměstnavatele na stravování
  • příspěvky z fondu kulturních a sociálních potřeb
  • odměny k životním a pracovním výročím

V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete, prosím, elektronicky motivační dopis

s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukturovaný životopis a kopii

dokladu o dosaženém vzdělání, nejpozději do 26. dubna 2024 na e-mailovou adresu

email odstraněn

Nedoložení výše požadovaných dokumentů je považováno za nesplnění požadavků.

Nesplnění požadavků může být důvodem k vyřazení z účasti na výběrovém řízení.

Vyhlašují se 4 výběrová řízení na totožná služební místa s odlišnými ID, uchazeči se

stačí přihlásit jen na jedno z nich.